Darmowa strona

Wszystkie rzeczy na naszej stronie są za DARMO! Jeżeli chcesz mieć jeszcze więcej możliwości wystarczy sie zalogować i wejść na forum.

Zamknięta grupa

Użytkownicy strony i forum stanowią zamkniętą grupę do której możesz dołączyć już dziś, wystarczy się zarejestrować i odwiedzić forum.

Ciekawe materiały

Dodawane przez naszych użytkowników, którzy chcą się podzielić swoja pracą, a wrazie potrzeby można z nich skorzystać w nagłych sytuacjach.

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Protokół policyjny do dokumentacji powypadkowej

Protokół policyjny do dokumentacji powypadkowej 2012/01/04 11:13 #60

Jaką macie opinię na poniższy temat?
W trakcie kontroli przeprowadzanej przez Inspektora PIP, dotyczącej wypadku przy pracy - zarzucono pracodawcy:
  • że po pierwsze nie może on wchodzić w skład zespołu powypadkowego (pracodawca zatrudnia 2 osoby)
  • a po drugie, że protokół z oględzin policyjnych z miejsca zdarzenia nie ma nic do rzeczy odnośnie samego wypadku (sprawa dotyczyła tego, że funkcjonariusze policji byli jednymi z pierwszych osób, które przybyły na miejsce wypadku, zespół powypadkowy stwierdził, że protokół może być kluczowym elementem w ustalaniu okoliczności wypadku wobec czego po złożeniu prośbę o odpis na dziennik komendy - oczekiwał na ten dokument ponad 2 tygodnie, a co za tym idzie został naruszony termin 14 dni na sporządzenie protokołu)
_______________
Pozdrawiam
Aga

"I ten winien, co kijem bezpieczeństwo mierzył, I ten, co bezpieczeństwo głupiemu powierzył."
Ignacy Krasicki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Protokół policyjny do dokumentacji powypadkowej 2013/06/02 13:58 #133

  • yarec
  • yarec Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Odpowiedź jest prosta. PIP ma rację, że pracodawca nie może brac udziału w czynnosciach komisji powypadkowej. W przypadku tak małego zatrudniunia pracodawca powinien skorzystac z usług firm doradczych BHP. Miejsce zdarzenia powinno zostać zabezpieczone i oprócz postępowania Policji należy przeprowadzić osobne postepowanie powypadkowe. Protokoły policyjne jak najbardziej należy uwzględnić w postępowaniu a w przypadku przekroczenia termniów nalezy w protokole podać powód tego przekroczenia. Czesto terminy są przekraczane jeśli chodzi o uzyskanie jakiejś ekspertyzy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.174 s.

O nas

Grupa entuzjastów chcąca stworzyć
coś naprawdę fajnego.

Bo wszystko zależy od nas.

Czuj się jak u siebie w domu ;)

Więcej

Najnowsze wpisy:

Wypadek przy pracy a umowa zlecenie Jesli pracownik jest zatrudniony o umowę zlecenie to sporzadzamy karte wypadku
Czy technik bhp może prowadzić działalność gospodarczą w zakresie BHP jerzeli ma tytuł inspektora bhp ? Zastanawia mnie dlaczego Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej mówi, że technik bhp nie może prowadzić własnej działalności - A szkoły policealne technik bhp np. ŻAK i inne opisują w internetach, że po ukończeniu technika bhp i...
Czy depresja powinna być zaliczana do chorób zawodowych? Coraz więcej osób choruje na depresje. Czy uważacie, że taka choroba również powinna się znaleźć w wykazie chorób zawodowych?
Powered By nZambi!

Najnowsze zdjęcia